Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

CANDIDATUL IDEAL:

  • Studii superioare
  • Cunoştinţe bune de fiscalitate, legislaţia muncii şi legislaţia privind salarizarea
  • Cunoştinţe bune de operare în Word, Excel, Outlook
  • Cunoaşterea limbii engleze la nivel mediu
  • Experienţă de minim 2 ani într-un post similar
  • Experienta de lucru in Nexus SAL constituie un avantaj
  • Experienţă în gestionarea unui portofoliu de clienţi
  • Abilităţi foarte bune de comunicare şi relaţionare
  • Abilităţi de organizare şi planificare a activităţilor
  • Orientare spre client
  • Spirit de echipă, corectitudine, responsabilitate
  • Atenţie la detalii
  • Capacitatea de a respecta termenele limită şi de a gestiona sarcini multiple

RESPONSABILITĂŢI:

Gestionarea unui portofoliu de clienţi şi furnizarea de servicii de salarizare pentru clienţii alocaţi, prin:

  • Realizarea comunicării cu clienţii alocaţi
  • Verificare de pontaje
  • Efectuarea calculului salarial şi întocmirea statului de salarii pe baza informaţiilor specifice (pontaje, concedii medicale, concedii de odihnă, concedii fără plată, modificări salariale, alte beneficii)
  • Calculul, înregistrarea şi declararea impozitelor şi taxelor către bugetul de stat
  • Realizarea declaraţiilor fiscale specifice sferei de activitate
  • Realizarea de rapoarte conform solicitarilor clienţilor