Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte:

• Studii superioare finalizate;
• Minim 1-2 ani experienta intr-un post cu responsabilitati similare;
• Prezinta un avantaj experienta salarizare dobindita intr-o firma de contabilitate;
• Cunostinte foarte bune utilizare PC (pachetul Office);
• Cunoasterea si aplicarea legislatiei interne, a normelor legislative, ordinelor si instructiunilor in vigoare pentru domeniul in care lucreaza;
• Foarte buna capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii;
• Capacitate de organizare si planificare;
• Persoana echilibrata, cu atitudine proactiva;

Descrierea jobului:

• Colecteaza si verifica pontajele si intocmeste statele de avans si lichidare
• Tine evidenta concediilor de odihna si calculeaza drepturile aferente acestora
• Primeste certificatele medicale si efectueaza calculul acestora
• Opereaza in programul de salarii modificarile de salariu
• Intocmeste statele de lichidare si raspunde de intocmirea corecta a acestora
• Intocmeste declaratiile lunare privind obligatiile la bugetul de stat si BASS
• Completeaza si elibereaza adeverinte pentru salariati
• Gestioneaza dosare de personal ale salariatilor avand grija ca acestea sa fie complete (acte de stare civila, studii, fisa postului, CV, etc.)
• Intocmeste contractele de munca ale noilor salariati si introduce noii salariati in program
• Intocmeste actele aditionale legate de modificari aduse contractelor de munca
• Opereaza in registrul electronic si transmite informatiile catre ITM