Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, italiană

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Intocmeste dosare medicale, anexe la acestea si le inmaneaza persoanelor recrutate;
  • Mentine legatura cu medicul de Medicina a Muncii al societatii, precum si cu colaboratorii externi pe aspecte medicale;
  • Intocmeste formele de angajare (completeaza dosare de personal la angajare, contracte individuale de munca, fise de post si anexeaza documentele necesare);
  • Redacteaza acte aditionale, procese de formare profesionala, decizii de incetare contracte individuale de munca, adeverinte (de vechime, de medic, de venit, anexa somaj, cat si toate tipurile de adeverinte necesare salariatilor/ salariatilor lichidati, conform legilor in vigoare), decizii de suspendare contract individual de munca din diferite motive;
  • Intocmeste documentele necesare convocarilor si abaterilor disciplinare ale salariatilor;
  • Completeaza si transmite, in termenul prevazut de lege, Registrul de evidenta al salariatilor, atat anterior noilor angajati, cat si ori de cate ori apare o noua modificare de contract sau modificari ale datelor personale;
  • Actualizeaza constant datele din programul de salarii;
  • Se asigura ca noii angajati au la dosar toate documentele necesare inceperii muncii, conform normelor in vigoare (contract individual de munca, acte de studio, copie de pe cartea de identitate, fisa de aptitudine, fisa de post etc.);
  • Tine evidenta fiselor de post ale salariatiilor si urmareste punerea in format ISSO;
  • Corecteaza ‘’Raportul de anomalii’’ din programul informatic de pontaj;
  • Verifica pontajul zilnic/ saptamanal/ lunar al salariatiilor si corecteaza in programul informatic de pontaj erorile aparute in baza permiselor de iesire;
  • Verifica orele normale, orele suplimentare, orele de noapte si zilele de sambata si duminica, concediile medicale, concediile de odihna;
  • Instiinteaza conducerea firmei si seful de department al carui salariat nu se ponteaza corect;
  • Urmareste corectitudinea datelor salariatiilor, marcilor si programului de lucru;
  • Verifica concediile medicale, le inregistreaza in baza de date a programului de salarii, completeaza pe formulare numarul de zile si sumele aferente;
  • Inregistreaza datele calculate din foile de pontaj si le importa in programul de salarizare (zile de concediu de odihna, pensii private, retineri bancare, imputatii, ore suplimentare, ore fara plata, rezultate calcul: prima de fidelitate, prima realizari, bonus fibra, prime vacanta);
  • Listeaza si elibereaza fluturasii de salariu personalului societatii, pe departamente;
  • Elaboreaza ‘’Nota de calcul’’ necesara departamentului de contabilitate;
  • Genereaza si exporta Declaratia 112;
  • Mentine legatura cu Agentia Judeteana de Ocupare a Fortei de Munca (completeaza si transmite situatiile privind locurile de munca vacante si participa la evenimentele organizate de catre agentie);
  • Mentine legatura cu Inspectoratul Teritoarial de Munca pentru furnizarea datelor solicitate;
  • Completeaza si transmite dosarele de informare maternala si risc maternal, conform legii;
  • Urmareste si gestionaeaza intocmirea planificarii anuale a concediilor de odihna.

Candidatul ideal:

  • Minim 3 ani de experienta privind activitati specifice departamentului de resurse umane;
  • Cunostinte operare PC: Word, Excel, Power Point, Revisal;
  • Cursuri de formare in domeniul resurselor umane;
  • Limba Italiana sau Engleza- nivel avansat;
  • Spirit de organizare foarte dezvoltat.