Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Rolul Postului:

In acest rol vei monitoriza, analiza si investiga potentialele fraude legate de tranzactii finaciar bancare, inclusiv cele cu carduri, in conformitate cu normele, regulamentele, ordinele si instructiunile in vigoare.

Responsabilitati specifice:

Monitorizarea si identificarea potentialelor activitati frauduloase prin efectuarea de tranzactii sau actiuni suspecte de frauda.

Identificarea si monitorizarea zonelor de riscuri in cadrul activitatiilor de tranzactionare in numele bancii si in numele clientilor bancari si nonbancari.

Oferirea de suport entitatilor functionale din administratia centrala/ unitatile teritoriale, in cazurile cu suspiciune de frauda pe tranzactii.

Efectuarea de investigatii specifice tranzactiilor cu carduri.

Propunerea, initierea si implementarea masurilor suplimentare de control in vederea reducerii riscului de frauda, in colaborare cu directiile de specialitate specifice

Profilul candidatului:

Studii superioare economice/ tehnice;

Experienta in analiza riscului tranzactional bancar de minim 3 ani;

Experienta in domeniul bancar sau financiar minim 2 ani

Experienta in investigarea fraudelor reprezinta un avantaj.

Cunostinte sistem carduri si core sistem  bancar reprezinta un avantaj

Cunostinte in domeniul activitatii privind produsele bancare, tranzactiile bancare, si instrumentele de decontare

Cunostinte privind activitatea si organizarea unitatilor teritoriale ale bancii si entiatatilor functionale din administratia centrala

Cunostinte privind reglementarile legale si interne pentru  domeniile de activitate gestionate

Limba engleza - nivel mediu/avansat