Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Specialist resurse umane şi salarizare

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Limbi vorbite
Germană - Mediu , Engleză - Mediu
Adresa
Posturi disponibile
1

SPECIALIST SALARIZARE ŞI ADMINISTRARE DE PERSONAL

Compania noastra ofera o gamă largă de servicii strategice de consultanţă in domeniul resurselor umane şi salarizării, specialiştii noştri fiind în măsură să analizeze oportunităţile şi riscurile cu care se confruntă compania client si sa ofere suportul şi asistenta necesara în gestionarea eficientă a resurselor umane şi a proceselor de salarizare.

Descrierea postului:

Administrare personal – administrarea dosarelor de personal de la angajare până la încetarea contractelor, întocmirea tuturor documentelor și efectuarea înregistrărilor necesare pe durata executării contractului de muncă

Salarizare:

- Calculul statelor de plată lunare, în baza informaţiilor conţinute de contractele individuale de muncă, a pontajelor lunare, şi alte documente transmise de către client;

- Întocmirea rapoartelor lunare solicitate de client;

- Întocmirea şi transmiterea declaraţiilor lunare/anuale privind contribuţiile salariale și impozitul pe venit pentru persoanele fizice nerezidente;

- Efectuarea plăţilor on-line a salariilor şi a contribuţiilor sociale şi impozitului prin intermediul aplicaţiei bancare selectată de către client sau transmiterea către client a informațiilor privind sumele de plată pentru salarii;

- Întocmirea rapoartelor privind concediile de odihnă efectuate;

- Întocmirea dosarelor pentru recuperarea sumelor privind concedii şi indemnizaţii de asigurări sociale de sănătate.

Cerinţe:

- Experienţă în domeniul salarizării şi al administrării de personal;

- Limba engleză – nivel avansat (portofoliul de clienţi este format în proporţie de 80% din companii private cu capital străin);

- Cunoştinte generale de legislaţia muncii şi cazuistică referitoare la întocmirea şi păstrarea documentelor de evidenţă a personalului şi la salarizare;

- Capacitate de analiză şi sinteză, atentie distributiva

- Discernamant şi capacitate de a rezolva problemele;

Beneficii:

Compania noastră ofera cele mai bune condiţii pentru specializarea pe acest post şi de asemenea pentru dezvoltarea profesională continuă, prin organizarea de sesiuni de instruire şi îmbunătăţire a cunoştinţelor legislative, a abilităţilor de utilizare a aplicaţiei software de calcul salarial şi de dezvoltare a abilităţilor de comunicare şi relaţionare cu clienţii.

Compania noastră susţine în mod real evoluţia în carieră prin planuri de dezvoltare individuală şi oferă compensaţii şi beneficii în corelaţie cu ritmul de creştere profesională şi rezultatele obţinute.