Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Mioveni

Se recruteaza si din

Pitești, Câmpulung, Mărăcineni, Țițești

Pentru clientul nostru, o companie multinationala din domeniul automotive, leoHR recruteaza:

Specialist resurse umane si salarizare

Candidatul ideal:

- Studii economice;
- Cunostinte Excel;
- Bune cunostinte despre legislatia muncii si asigurari sociale;
- Atentie la detalii;
- Adaptabilitate rapida intr-un mediu dinamic;
- Limba engleza- nivel mediu.

Descrierea jobului:

- Colecteaza si inregistreaza informatii in programul de salarii -pontaje, validari plata ore suplimentare, bonusuri, avansuri de salarii, deduceri personale, diferite retineri asupra veniturilor salariatilor (popriri, retineri tichete, pensii alimentare) in vederea realizarii calculului de salarii;
- Calculeaza salariile aferente angajatilor desemnati, folosind softul de salarizare al companiei;
- Actualizeaza conturi bancare si datele personale ale salariatilor (schimbari de nume/CI) in programul de salarii;
- Realizeaza diverse rapoarte;
- Elibereaza diferite adeverinte solicitate de catre angajati;
- Colaboreaza cu furnizorul softului de salarii;
- Intocmeste contracte de munca si acte aditionale de modificare CIM;
- Gestioneaza softul de prezenta si face corectiile necesare;
- Elibereaza legitimatii de acces si legitimatii de transport pentru angajatii companiei;
- Recrutare personal direct productivi;
- Tine legatura si acorda tot suportul/ informatiile necesare catre Agentul de munca temporara.