Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua de Centură, Brăila

Se recruteaza si din

Brăila, Galați

Yazaki, unul dintre cei mai importanti producatori de componente de autovehicule, recruteaza pentru locatia Braila. Fabrica Yazaki din Braila va produce cablaje auto in sistem KSK.

Vrei sa te alaturi unei echipe tinere si dinamice?
Vrei sa lucrezi intr-un mediu competitiv, cu o tehnologie de ultima generatie in industria de automotive?
Depune cv-ul acum pentru pozitia de Specialist Resurse Umane ( Personnel Administrator) pentru locatia Braila.

Obiectiv : Dezvoltarea si implementarea politicilor si procedurilor de resurse umane in cadrul companiei si asigurarea suportului administrativ referitor la procedura de angajare a personalului, derularea sau incetarea contractelor de munca.

Responsabilitati:

- Aplicarea metodologiei privind angajarea personalului, derularea si incetarea relatiilor de munca (intocmirea contractelor, deciziilor, actelor aditionale, etc )
- Asigura consultanta angajatilor privind documentele si formele necesare pentru aplicarea procedurilor de mai sus
- Actualizarea permanenta a bazei de date a angajatilor
- Pregatirea pontajelor pentru calculul salariilor si monitorizarea absentelor, a concediilor medicale, etc.
 - Elaborarea documentelor necesare pentru obtinerea rezidentei, a permiselor de sedere, autorizatiilor de munca pentru cetatenii straini din cadrul companiei
- Permanenta actualizare cu legislatia muncii
- Administrarea beneficiilor angajatilor companiei, conform prevederilor CCM la nivel de unitate
- Cunosterea in detaliu a procedurilor de resurse umane de la nivelul companiei si updatarea lor periodica cu sprijinul Managerului de Resurse Umane
- Emiterea de rapoarte specifice de resurse umane ( turnover, absenteism, etc) si monitorizarea indicatorilor de performanta
- Efectuarea de " exit interviews" in cazul plecarii angajatilor

 Cerinte:

- Studii superioare finalizate
- Master pe Resurse Umane sau atestat de inspector de personal
- Bune cunostinte de operare PC
- Bune cunostinte de limba engleza
- O foarte buna cunoastere a legislatiei muncii - cerinta eliminatorie
- Experienta 2-3 ani in domeniul Resurse Umane
- Foarte bune abilitati de comunicare, organizare, dinamism, atentie distributiva, analiza si atitudine proactiva