Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Strada Pinul Alb, București

          Daca esti o persoana onesta, asertiva, atenta la detalii, iti doresti sa-ti dezvolti o cariera in domeniul Resurselor Umane si sa inveti de la profesionisti, te asteptam sa te alaturi echipei nostre aplicand la pozitia de Specialist Resurse Umane.

Atributii principale:

Administrarea de personal:

  • gestionarea corecta a procedurilor de angajare/plecare din companie si intocmirea documentatiei aferente in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • inregistrarea in Revisal a miscarilor de personal;
  • gestionarea concediilor angajatilor in colaborare cu sefii de departamente;
  • completarea si eliberarea adeverintelor de salariat;
  • gestionarea bazelor de date specifice;

Salarizare:

  • Colectarea informatiilor si documentelor necesare calculului salariilor si verificarea acestora;
  • Introducerea datelor in programul de salarizare, efectuarea calculului salarial si intocmirea statului de plata;
  • Intocmirea declaratiilor privind obligatiile catre stat;

Alte atributii:

  • Implicare in realizarea si actualizarea fiselor de post;
  • Gestionarea partiala a proceselor de recrutare;
  • Participarea la procesele de integrare organizationala a noilor angajati;
  • Realizarea de rapoarte si prezentari periodic si/sau la solicitarea superiorului direct;
  • Acumularea de cunostinte in domeniul managementului Resurselor Umane.

Profil candidat:

  • Studii superioare finalizate;
  • Minim 1-2 ani experienta in administrare de personal si salarizare;
  • Cunostinte relevante de legislatia muncii;
  • Gandire analitica, abilitatea de a lucra cu cifre;
  • Atentie la detalii, rabdare;
  • Persoana extrem de organizata;
  • Cunostinte bune de Excel si Power Point;
  • Capacitatea de a respecta termene limita, promptitudine;
  • Excelente abilitati de comunicare, asertivitate, diplomatie;
  • Integritate, simt al responsabilitatii de nivel ridicat;
  • Persoana extroverta, optimista, tenace.