Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Responsabilitati:

  • Organizeaza si deruleaza operatiunile de administrare a personalului in cadrul companiei, precum si ziua de instruire pentru angajatii noi;
  • Completeaza si inregistreaza in programul de administrare personal contractele individuale de munca, actele aditionale si deciziile de incetare in termenele prevazute de lege;
  • Tine o evidenta stricta a contractelor in expirare si anunta din timp data expirarii contractutelor de munca sefului de departament sau sefului de echipa, precum si modificari de salariu conform ofertei de angajare;
  • Intretine dosarele de personal; obtine actele si documentele necesare completarii acestora;
  • Participa la implementarea si intretine baza de date electronica pentru managementul de personal;
  • Completeaza adeverinte pentru salariati;
  • Intocmeste decizii disciplinare in baza cercetarii disciplinare efectuate de catre comisile de cercetare;
  • Transmite REVISAL;
  • Se informeaza permanent asupra modificarilor legislative, normelor si metodologiilor de aplicare in domeniul de activitate si le aplica in practica cu consultarea cordonatorului si managerului HR ori departamentului Juridic dupa caz;
  • Raspunde pentru corectitudinea datelor inscrise si de predarea in termen a raportelor la departamentele solicitante;

Cerinte:

  • Studii superioare;
  • Certificat de Inspector de Resurse Umane;
  • Experienta 1 – 3 ani in administrarea de personal;
  • Abilitatea de a indentifica si solutiona probleme in timp util;
  • Persoana organizata, flexibila si orientata spre rezultate;
  • Abilitatea de a pastra confidentialitatea informatiilor gestionate;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Abilitati de operare a calculatorului (Microsoft Office);
  • Minim trei ani experiente in administrare de personal.

Beneficii:

  • O masa calda pe zi (proportional cu numarul zilelor lucrate in fiecare luna);
  • Bonuri de masa (proportional cu numarul zilelor lucrate in fiecare luna);
  • Beneficii sportive;
  • Beneficii medicale la o policlinica privata agreata de catre companie;
  • Transport asigurat.