Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

80 Calea București, Craiova

Specialistul resurse umane va avea următoarele atribuții :

   -   Este responsabil de prelucrarea datelor personale ale angajatilor si asigurarea confidentialitatii acestora;

   -   Este implicat in procesul de recrutare si selectie pentru pozitiile vacante;

   -   Gestioneaza si actualizeaza baza de date cu CV-uri si intocmeste rapoarte specifice activitatii de recrutare si selectie;

    -   Elaboreaza si aplica teste de evaluare a competentelor profesionale ale  candidatilor;

    -   Participa la targuri de joburi si identifica canale noi de recrutare;

    -  Intocmelte si/sau actualizeaza fisele de post in functie de modificarile aparute in structura organizatorica;

   -   Intocmeste diferite situatii, rapoarte  si KPI aferente resurselor umane;

   -   Asigura comunicarea interna (elaborarea anunturilor importante, actualizarea  panourilor de informare);

   -  Participa la desfasurarea anchetelor disciplinare in care sunt implicati angajați ai companiei;

Cerinte:

- studii superioare juridice;

- limba engleză - nivel conversational;

- capacitate de observare și analiză comportamentală;

- persoană analitică, persuasivă, dinamică și spontană;

- bune abilități de comunicare (scrisa si verbala), relaționare și o bună intuiție;

- capacitate de a lucra cu termene de predare multiple și adaptare la un mediu de lucru in schimbare.