Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Salariu brut pe luna

100 - 101 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Descrierea jobului

SPECIALIST RESURSE UMANE

- Intocmirea dosarului complet de personal, a tuturor formelor de angajare, in conformitate cu prevederile legale, arhivarea si pastrarea acestora in conditii optime;
- Modificari la contractele individuale de munca (acte aditionale contracte, decizii, incetari contracte, suspendari contracte etc.) in termenele legale si actualizarea in permanenta a bazei de date conforma modificarilor, pentru evidenta clara a informatiilor legate de personalul angajat;
- Operare si transmitere Revisal in termenele legale si asumarea raspunderii privind operarea in Revisal;
- Evidenta si operarea popririlor, in conformitate cu legislatia in vigoare, adrese catre institutiile abilitate;
- Eliberarea adeverintelor de orice tip pentru salariati si orice alte documente la cerere, conform legislatiei in vigoare.
- Calculul salariilor, a retinerilor, popririlor
- Intocmirea statului de plata pe baza informaţiilor specifice (pontaje, concedii medicale, concedii de odihnă, concedii fără plată, invoiri, absente nemotivate, alte beneficii salariale, modificări salariale) - prin utilizarea programului informatic de salarii – Sal;
- Intocmirea situatiilor referitoare la calculele salariale;
- Verificarea pontajelor, a programarilor privind concediile de odihna;

Cerinte:

Absolvent studii superioare, absolvent curs de calificare – Inspector resurse umane;
Experienta in activitati de administrare de personal, salarizare si lucru cu REVISAL
Cunostinte solide de legislatia muncii;
Foarte bune cunostinte de operare PC: Excel, Word, Powerpoint, Internet etc;
Capacitate de planificare a muncii si organizare;
Capacitate de a lucra simultan pentru mai multe proiecte, in conditii de stres;
Abilitati de exprimare coerenta orala si scrisa;
Capacitatea de a respecta termenele de finalizare;
Cautam o persoana serioasa, riguroasa si constiincioasa, orientata spre rezultate si foarte atenta la detalii, care sa aiba abilitati de comunicare si lucru in echipa, cu capacitatea de a lua decizii rapide, responsabila si eficienta, cu foarte bune abilitati organizatorice, atenta la detalii si cu initiativa.

DISPECER VIDEO SECURITATE

Profilul candidatului:

CERINTE:

diploma de bacalaureat;

- cunostinte de utilizare PC;

- abilitati de comunicare;

- spirit de echipa, ordine si disciplina;

- varsta maxima 40 ani;

- disponibil la lucru in ture;

- experienta in domeniu constituie un avantaj.