Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași; București

Grupul de firme EXPERT MIND, cu peste 10 ani de experienta si 80 de experti in contabilitate, resurse umane, audit si servicii juridice, angajeaza Specialisti Resurse Umane pentru sediile din IASI si Bucuresti.

Ne dorim viitori colegi pasionati de activitatea pe care o desfasoara, cu excelente abilitati de comunicare si independenta in realizarea sarcinilor.

Candidatul ideal:

  • experienta anterioara intr-o pozitie similara de minim 4 ani (salarizare si administrare de personal);
  • cunostinte de operare MS Office (Word, Excel) - nivel avansat;
  • foarte bune cunostinte de legislatia muncii;
  • orientare spre client, atitudine pozitiva, flexibilitate;
  • disponibilitate pentru deplasari la sediul clientului (valabil doar pentru sediul din Iasi).

Constituie avantaj:

  • experienta intr-o societate de contabilitate;
  • gestionarea unui plafon considerabil de  salariati;
  • cursul de Inspector Resurse Umane/ Inspector Salarizare;
  • cunoasterea soft-urilor Win Mentor/ Nexus/ Saga in modulul salarizare;
  • limba engleza- nivel avansat.

Principalele responsabilitati:

Administare de personal:

  • intocmirea contractelor individuale de munca si a modificarilor aferente conform prevederilor legale, atat in Revisal, cat si in programul de contabilitate (WinMentor/Saga/Nexus);
  • verificarea contractelor de munca si a corectitudinii documentelor care au legatura cu raporturile de munca;
  • gestionarea si actualizarea dosarelor de personal;
  • realizarea fiselor de post, adeverintelor, fiselor de evaluare, regulamentelor de ordine interioara si contractelor colective de munca;
  • sustinerea si intocmirea documentatiei aferente cercetarilor disciplinare;
  • pregatirea documentatiei pentru conventii;
  • asigurarea de suport informational clientilor cu privire la legislatia muncii;
  • identificarea solutiilor in raporturile de munca dintre angajat/angajator;
  • mentinerea relatiei cu institutiile publice: ITM, AJOFM, CASS;
  • asistenta in caz de control.

Salarizare:

  • intocmirea pontajelor, statelor de plata si a dispozitiilor de plata;
  • realizarea declaratiilor lunare privind obligatiile la buget, fise fiscale, centralizatoare si inregistrarea acestora la organele fiscale;
  • realizarea dosarelor pentru recuperarea sumelor privind concediile si indemnizatiile de asigurari sociale de sanatate, conventii;
  • calculul si formularea raspunsurilor catre executor, in cazul popririlor salariale;
  • documentare legislativa permanenta.

 Ce iti oferim:

  • salariu motivant, in functie de cunostinte si experienta;
  • tichete de masa;
  • asigurare de viata;
  • decontarea transportului;
  • zi de nastere libera;
  • bonus de fidelizare pentru recomandarea unui client extern;
  • bonus de fidelizare pentru recomandarea unui angajat (potential candidat care este recrutat);
  • bonusari suplimentare cu ocazia: Paste, Craciun;
  • oportunitati de dezvoltare a carierei in cadrul organizatiei;
  • mediu de lucru placut;
  • sansa de a face parte dintr-o echipa cu o pregatire profesionala solida, dinamica si motivata.

Daca te entuziasmeaza ideea de a lucra cu noi pe termen lung, te invitam sa aplici!