Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Strada Luncii, Cluj-Napoca

Candidatul ideal:

- minim 3 ani experienta in domeniul resurselor umane;
- capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
- corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile sociale;

Descrierea jobului:

• Planifică, organizează şi supervizează activităţile departamentului de resurse umane;
• Stabileste impreuna cu managerii de departament necesarul de resurse umane;
• Organizează şi coordonează întregul proces de recrutare şi selecţie de personal pentru posturile vacante;
• Planifică şi coordonează procesul de inductie al noilor angajati pentru a facilita integrarea acestora în organizaţie, urmărind evoluţia acestora, din punct de vedere al performanţelor profesionale şi adaptabilitatea acestora la cerinţele companiei;
• Ţine evidenţa documentaţiei necesare a activităţii departamentului privind fluctuaţia de personal, angajări, promovări, detasari/delegari, plecări din societate;
• Coordonează realizarea şi implementarea sistemelor de evaluare si bonificare a performanţelor profesionale ale angajaţilor;
• Coordonează activitatea de reactualizare a fişelor de post, Regulament Intern;
• Coordonează activitatea de evidenţă pe linie de SSM/PSI si medicina muncii;
• Realizează şi raportează o serie de situaţii cerute de conducerea societăţii, privind structura personalului pe diverse categorii de vârstă, sex, socio-profesionale, fluctuaţia de personal, absenteismul, cauzele acestora;
• Participă la soluţionarea conflictelor de muncă şi plângerilor angajaţilor, incercand solutionarea acestora prin metode specifice;
• Elaborează proceduri de lucru în cadrul departamentului, privind principalele activităţi de resurse umane (recrutare şi selecţie, planificarea resurselor umane, instruire, evaluarea performanţelor profesionale) şi se asigură de respectarea acestora;

• Calcul salarii.

Oferim:
***pachet salarial motivant,
***masa