Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Cerinţe:

  • Studii superioare tehnice de preferat în domeniul protecției mediului,
  • Calificări în domeniul protecției mediului și managementul deșeurilor,
  • Cunoștințe/Certificări cu privire la standardele ISși 50001 reprezintă avantaj,
  • Experiență în domeniul protecției mediului și managementul energiei reprezintă avantaj,
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel avansat,
  • Cunoștințe MS Office,
  • Capacitatea de a lucra în echipa și de a lua decizii în mod independent,
  • Atitudine proactivă și orientare spre găsirea soluțiilor,
  • Capacitatea de adaptare la un mediu exigent și alert.

Responsabilităţi:

  • Urmărirea și verificarea modului de gestionare a substanțelor periculoase în cadrul proceselor precum și raportarea lor către organele competente,
  • Efectuarea evaluării aspectelor relevante de mediu,
  • Stabilirea, implementarea și verificarea eficacității măsurilor care au ca scop reducerea impactului negativ asupra mediului,
  • Verificarea modului de colectare selectivă a deșeurilor și stabilirea de acțiuni necesare în vederea îmbunătățirii acestui proces,
  • Menținerea legăturii cu societățile de colectare a deșeurilor,
  • Efectuarea raportărilor lunare/anuale cu privire la protecția mediului și gestionarea deșeurilor,
  • Raportarea modului de gestionare al ambalajelor către autoritățile competente și intern către departamentele centrale,
  • Asigurarea activității de SSM, PSI în cazul înlocuirii temporare,
  • Stabilirea țintelor de mediu precum și a celor de management al energiei,
  • Urmărirea consumurilor de energie și identificarea posibilităților de reducere a acestora.

Beneficii:

  • transport gratuit,
  • tichete de masă,
  • bonus de vacanţă.