Specialist recrutare si selectie de personal

recrutare personal - Excel

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua de Centură, Brăila

Responsabilitati

- Dezvolta, implementeaza si coordoneaza programul si strategia de recrutare si selectie a resurselor umane;
- Identifica mediile si metodele cele mai potrivite ce vor contribui la desfasurarea procesului de recrutare si selectie de personal;
- Concepe si publica anunturile pentru angajare atat intern, cat si pe site-urile de specialitate;
- Promoveaza locurile de munca disponibile pe piata fortei de munca;
- Actualizeaza in permenenta baza de date cu aplicanti;
- Selecteaza CV-urile si programeaza telefonic interviurile;
- Desfasoara programul de interviu al candidatilor selectati, atat pentru pozitiile de operatori, cat si pentru alte categorii de personal (Indirecti si Staff);
- Verifica si corecteaza testele candidatilor;
- Sprijina integrarea noilor angajati in Companie.

Cerinte

- Absolvent de studii superioare;
- Experienta relevanta in domeniul resurselor umane, cu preponderenta in activitatea de recrutare (minim 2 ani);
- Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu/avansat;
- Abilitati de comunicare si relationare, organizare si analiza;
- Cunostinte foarte bune de MS Office;
- Carnet de conducere .