Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

2 Strada Ion Câmpineanu, București

Se recruteaza si din

București

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate, de preferat in Marketing
Experienta de lucru in domeniul Sport retail si/sau Sport Marketing&PR - minimum 3 ani
Excelente abilitati de comunicare si negociere, de lucru in echipa
Persoana creativa si cu initiativa, atitudine pozitiva
Capacitate de organizare si planificare
Creativitate si atentie la detalii
Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat (scris si vorbit)
Cunostinte in operarea PC: MS Office; program de grafica (Photoshop/Illustrator) - nivel basic; abilitati tehnice dezvoltate.
Experienta in marketing online – constituie avantaj
Experienta in coordonare programe de CRM & loializare clienti – constituie un avantaj
Practicarea activa a unui sport, de preferat alergarea

Descrierea jobului

Implementeaza activitati si campanii de marketing, PR, retail marketing, social media si BTL pentru brandul NIKE
Urmareste implementarea strategiei de brand in concordanta cu obiectivele generale de business si bugetele aprobate.
Coordoneaza pregatirea materialelor si vizualurilor necesare campaniilor NIKE
Propune parteneriate, evenimente si campanii pentru imbunatatira notorietatii, traficului si vanzarilor si pentru loializarea si retentia clientilor;
Analizeaza profilul clientilor si propunerea de linii generale ale strategiei de loializare si retentie pe fiecare segment de client;
Realizeaza rapoarte si prezentari periodice;
Creează şi dezvoltă strategia relaţiilor cu media, comunicare PR, evenimente, etc
Redactează comunicatele de presă, advertoriale, traduceri pentru comunicarea instore;
Organizează şi implementează evenimente sportive la care compania este partenera;
Estimeaza rezultatele campaniilor propuse, urmareste evolutia rezultatelor pe perioada derularii acestora, analizeaza rezultatele si face recomandari;
Participa activ la integrarea comunicarii pe canalele de comunicare agreate.