Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

100 - 101 €

Responsabilităţi:

  • Evaluează proactiv nevoile de recrutare;
  • Creează profilul pozițiilor și al anunțurilor de recrutare;
  • Gestioneaza  etapele procesului de recrutare și selecție pentru pozițiile vacante;
  • Identifica și selecteaza cele mai eficiente canale de recrutare în funcție de specificul fiecărei poziții;
  • Gestioneaza și actualizeaza bazele de date cu candidații intervievați;
  • Dezvolta proactiv relații cu specialiștii din domeniul farmaceutic pentru a identifica potențiali candidați ;
  • Participa în implementarea proceselor și sistemelor noi privind activitatea de recrutare și selecție;
  • Identifica și participa în evenimente dedicate domeniului farmaceutic (târguri de job-uri, proiecte pentru studenți, conferințe);
  • Participa în interviuri de exit și analizeaza rezultatele reieșite cu scopul de a recomanda acțiuni de îmbunătățire a climatului organizațional;
  • Se implica activ în procese de integrare pentru colegii noi.

Profil candidat:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experiența de minim 1 an în domeniul farmaceutic reprezintă un avantaj;
  • Atitudine proactivă, orientare către clientul intern și extern,
  • Bune abilitați de comunicare și negociere,
  • Bune abilitați de organizare și planificare;
  • Cunoştințe avansate de limba engleză;
  • Bune abilitați de operare calculator.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanță;
  • Program de dezvoltare şi instruire continuă;