Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

Craiova; Băilești; Balș

Cerinte de calificare:

Studii superioare economice;

Cunostinte tehnice si economice din domeniul energetic  si din legislatia asociata;

Cunostinte operare PC, MS Office la nivel avansat;

Cunostinte SAP;

Cunostinte aprofundate de contabilitate si analiza economica a unei companii;

Creativitate, flexibilitate si adaptabilitate  la schimbarile mediului;

Persoana energica, gandire pozitiva, amabilitate;

Spirit de observatie , respectuos, serios,

Atentie distributiva, control, diplomatie, meticulozitate;

Punctualitate, confidentialitate, onestitate, integritate, impartialitate;

Capacitate de a respecta termene limita;

Viziune de ansamblu;

Capacitatea de a lucra sub presiune;

Adaptare rapida la mediu nou;

Abilitate de analiza si evaluare

Abilitatea de a asimila cu usurinta informatii noi ;

Permis conducere categoria B;

Responsabilitati principale:

Raporteaza lunar/trimestrial, semestrial si anual , in conformitate cu conditiile licentelor de furnizare a energiei electrice si respectiv gaze naturale catre ANRE pachete si rapoarte  pentru CEZ Vanzare;

Asigura elaborarea machetelor pentru fundamentarea tarifelor reglementate si sustinerea acestora catre ANRE;

Analizeaza valorile primite  si evolutia indicatorilor  din Standardul de  performanta  pentru serviciul de furnizare  a energiei electrice  la tarife reglementate  si solicita validare/recalculare in cazul in care constata neconcordanta cu valori ale indicatorilor ce apar si in alte raportari catre ANRE. Transmite machete centralizate catre ANRE;

Participa la identificarea cauzelor  ce determina aparitia neconformitatilor  si propune solutii;

Asigura schimburile informationale cu reprezentanti ANRE;

Participa si colaboreaza  in grupul de lucru pentru dezbaterea de reglementari  si de legislatie specifica cu ANRE sau in cadrul ACUE, AFEER;

Monitorizeaza raspunsurile catre ANRE legate de petitiile consumatorilor gestionate in cadrul Directiei Servicii Suport pe spete si tipologii si propune masuri de evitare a acestora;

Urmareste modificarile conditiilor din licenta de furnizare si asigura suportul pe partea de reglementare directiilor din CEZ Vanzare implicate in implementare;

Asigura suportul pe partea de reglementaredepartamentelor din CEZ Vanzare implicate in implementarea schimbarilor ca urmare a dispozitiilor cu caracter normativ emide de ANRE , inclusiv cele care privesc SAP.

Se ofera:

Pachet salarial motivant;

Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala;

Mediu de lucru stimulativ intr-o echipa de specialisti.