Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Sebeș

Se recruteaza si din

Alba Iulia, Deva, Cugir, Orăștie

Profilul Candidatului Ideal:

  • Studii superioare de specialitate, de preferat Inginer de Mediu;
  • Experienta intr-un post similar de minim 3 ani;
  • Cunoașterea legislației în domeniu;
  • Experiență în raportarea / întocmire declarații către Fondul de Mediu și alte organisme similare;
  • Cunoștiințe MS Office;
  • Autonomie de lucru;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;

Descrierea postului:

  • Asigură evidența și gestiunea deșeurilor;
  • Întocmește documentația pentru obținerea avizelor, acordurilor si autorizațiilor de mediu, pentru înnoirea sau revizuirea acestora;
  • Aplică reglementarile legale în vigoare cu privire la substanțele chimice și utilizarea lor în condiții de siguranță;
  • Asigură colectarea, valorificarea sau eliminarea deșeurilor conform legislației;
  • Întocmește rapoarte și declarații periodice pe care le transmite autorităților de mediu;
  • Manageriază relația companiei cu autoritățile de mediu.