Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Mogoșoaia; Buftea; București

RESPONSABILITĂŢI

  • Identificarea nevoilor clientilor in domeniul viticulturii
  • Construirea unei oferte complete si adecvate in ceea ce priveste utilajele si echipamentele specializate in industria viticulturii
  • Consilierea vanzatorilor in ceea ce priveste noile tehhnologii in industria viticulturii
  • Redactarea descrierilor tehnice / fișei de produs sintetizată în limba română (și engleză la cerere) destinată echipei comerciale
  • Cunoașterea și analiza tuturor aspectelor legislative astfel încât produsele să respecte legislația română în vigoare
  • Asigurarea și organizarea formărilor interne pentru echipele comerciale
  • Organizarea cu ajutorul departamentului Promovare a Vânzărilor a oricărei acțiuni destinate să promoveze produsele (târguri, acțiuni promoționale, mailing-uri, publicitate, articole publicitare, demonstrații, etc.)
  • Asigurarea contactului cu furnizorul din punct de vedere commercial: configuratia echipamentului, lista de preturi

CERINŢE

  • Studii superioare în domeniul stiinteleor agronomice: horticultura/viticultura
  • Experiența/cunoștințele de marketing sau comerciale în domeniul viticulturii– constituie un mare avantaj
  • Limba engleză la nivel avansat obligatoriu
  • Cunoștințe bune PC - Word, Excel, PowerPoint
  • Permis de conducere - categoria B

PROFIL CANDIDAT

  • Abilități excelente de relaționare, negociere
  • Persoană organizată, cu dorință de autodepășire și perseverență
  • Persoana cu inclinatii comerciale