SPECIALIST PRESTATII SIMULARE NVH GMP

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Titu

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Dezvolta o expertiza in domeniul vibroacusticii grupului motopropulsor, intelege si realizeaza modele de calcul conform cu procedurile standard;
  • Realizeaza simulari, face recomandari de conceptie vibroacustica si coordoneaza activitatea de calcul in raport cu interlocutorii si clientii sai;
  • Ofera suport entitatilor de conceptie motor/ cutie de viteze si de prestatii vibroacustica;
  • Contribuie la imbunatatirea metodologiilor de calcul specifice in colaborare cu referentii din Franta.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare, diploma de inginer (Facultatea de Inginerie Mecanica- Motoare termice/ Facultatea de Transporturi- Motoare/ Cutii de viteza);
  • Programe de calcul de analiza cu element finit: Nastran, Ansa, Metapost (LMS Testlab);
  • Calcul vibroacustic GMP (grup motopropulsor);
  • Buna cunoastere a pachetului MS Office;
  • Cunostinte avansate de limba Engleza si/ sau limba Franceza;
  • Spirit de echipa;
  • Capacitate de sinteza, spirit de analiza.