Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte:

  • Studii superioare economice;
  • Limba engleza - nivel avansat;
  • Cunostinte SAP - constituie un plus;
  • Bune abilitati de utilizare a pachetului MS OFFICE;
  • Bune abilitati de comunicare, atentie la detalii, perseverenta, acuratete.

Responsabilitati:

  • Procesarea platilor domestice si internationale, in diferite valute prin aplicatiile bancare;
  • Emitere si evidenta BO/CEC;
  • Inregistrare contabila a platilor si urmarire solduri furnizori;
  • Inregistrare contabila extrase, reconcilierea incasarilor si platilor, evidenta operatiuni de trezorerie;
  • Verificare si intocmire documentatie necesara procesarii platilor: aprobari, facturi, etc;
  • Intocmirea de situatii financiare cerute de catre managerul direct sau echipa de management eMAG cu privire la: solduri scadente/ platile procesate / facturi neplatite;
  • Intocmire situatii de inchidere de luna si sprijinairea cu informatii a echipei Finance – Accounting.

Descrierea companiei

La eMAG, avansam rapid si ne place ceea ce facem. Daca esti pasionat de job-ul tau, fie ca oferi consultanta unui client sau scrii o linie de cod, si tintesti sus, atunci locul tau este in echipa noastra.

Iti oferim cele mai bune programe de dezvoltare pentru a-ti imbunatati atat aptitudinile soft cat si cele specifice activitatii tale, dar tu decizi ce vrei sa inveti si incotro vrei sa mergi. Posibilitatile sunt nelimitate.

Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim o gama variata. Si pentru ca ne place sa impartasim, la inceputul calatoriei tale in eMAG iti oferim un curs gratuit de e-commerce ca sa te acomodezi. :)