Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Pentru echipa e-Commerce, cautam o persoana care sa optimizeze  fluxurile operationale si de transport.

Responsabilitati:

  • Urmareste permanent si propune superiorului direct modificari in configurarea intervalelor de livrare disponibile in platforme in functie de specificul perioadelor
  • Verifica periodic fluxul de transport pentru livrarile online si propune imbunatatiri.
  • Se asigură că timpii de finalizare picking, timpii de incarcare sunt bine configurați în funcție de realitatea din magazin și de timpul necesar pentru a efectua acțiunile de colectare și ambalare; reglează rapid ferestrele de timp constant și proactiv.
  • Este in contact direct cu echipa operationala si le ofera suport in rezolvarea problemelor aparute.
  • Propune noi inițiative logistice și le prezintă partilor implicate in procesul de pregatire si livrare comenzi. Urmărește timpul, costul și avantajele pe care acestea le pot aduce activitatii ecommerce.
  • Configurează capacitatea per sloturi de livrare și taxa per interval în funcție de deciziile business.
  • Are responsabilitatea de a prioritiza livrările in functie de cererea explicita a clienților primita prin Call Center.
  • Pastreaza o legatura constanta cu Call Centerul in scopul de a rezolva orice probleme aparute in timpul livrarii cu scopul de a afecta cat mai putin clientul final.
  • Monitorizează, estimează și comandă noi camioane de livrare, în funcție de evoluția asigura ca personalul de livrare este recrutat si antrenat in timp util pentru a face fata perioadelor de varf.
  • Se implica proactiv in proiectele sau initiativele stategice ale Dep. Ecommerce care contin elemente de logistica sau transport

Cerinte:

  • Studii superioare
  • Limba engleza la nivel mediu (avansat ar fi un avantaj);
  • Cunostinte MS Office (Word, Excel) nivel intermediar;
  • Capacitate analitica, atentie la detalii, organizare si planificare, proactivitate, orientare catre client

  • Interviu online
  • Te rugam sa ne spui care sunt asteptarile tale financiare.
  • Te rugam sa precizezi care este nivelul tau de cunostinte in Excel.