Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Candidatul ideal

Studii economice superioare finalizate sau in curs de finalizare
Limbi straine : engleza
Cunostinte de operare PC la nivel avansat, a aplicatiilor Microsoft Ofiice
Experienta de lucru cu ERP Charisma Enterprise, reprezinta un avantaj
Capacitatea de relationare si interactiune cu oamenii
Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini, simultan / atentie distributiva
Autonomie, rapiditate, proactivitate
Rigurozitate si atentie la detalii
Abilitati de comunicare
Aptitudini de lucru cu documente
Gestionarea eficienta a termenelor limita si capacitatea de a lucra sub presiune
Capacitate de sinteza, organizare si planificare, cercetare si investigare a informațiilor recepționate

Descrierea jobului

Gestionarea dosarelor de solicitare finantare (credit sau leasing), prin : receptionarea dosarului de solicitare de finantare, inregistrarea in baza de date a informatiilor aferente dosarelor, verificarea, completarea, analiza si arhivarea ;
Efectuarea riguroasa a tuturor demersurilor necesare luarii deciziei de finantare ;
Emiterea, inregistrarea in baza de date a noilor contracte de leasing / credit si a documentelor aferente acestora;
Gestionarea platilor catre furnizor;
Emiterea anexelor la contractele de leasing / credit;
Emiterea politelor de Asigurare;
Pregatirea documentelor necesare inmatricularii;
Transmiterea documentelor de livrare catre client;
Arhivarea dosarelor de leasing / credit ;
Mentinerea unei relatii permanente si eficiente cu reteaua de concesionari si client finali;
Oferirea de informatii complementare si complete privind procedura de urmat in vederea demararii unei relatii contractuale cu clientii ;

Descrierea companiei

Filiala a RCI Banque - finantatorul grupului Renault la nivel international. Misiunea noastra este sa raspundem nevoilor de finantare ale clientilor nostri, oferind produse si servicii atractive pe piata romaneasca. Finantand numai autovehiculele noi sau de ocazie vandute in reteaua Renault, RCI Romania propune solutii de finantare, servicii si asigurari adaptate nevoilor specifice, indiferent ca este vorba despre client-persoana fizica, persoana fizica autorizata, persoana juridica sau client de flote