Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Anunt-de-angajare-PPCist-3

Descrierea jobului

Cautam un om pasionat de marketing online dornic sa experimenteze idei noi si sa foloseasca o gama larga de instrumente de promovare online pentru a atrage noi utilizatori pe site-urile bancii.

Candidatul ideal

  • Esti absolvent de studii superioare(de preferinta Marketing)?
  • Stii engleza la nivel mediu?
  • Te descurci foarte bine in MS Office(in special Excel si Word)?
  • Ai cunostinte solide de PPC (in special AdWords), Analytics, CRO, SEO, Social Media, Copywriting
  • Ai cunostinte solide de operare PC si MS Office(Word, Excel, Power Point)

Responsabilitati:

  • Vei monitoriza si optimiza campaniile de PPC, CRO, Email Marketing si SEO;
  • Vei analiza, identifica si implementa modalitatile de optimizare a ratei de conversie si a experientei utilizatorilor in cadrul landing-page-urilor de lead collection;
  • Vei analiza piata de profil si identifica cele mai potrivite canale de comunicare;
  • Vei optimiza costurile si monitoriza constant performantele campaniilor;
  • Vei pregati analize de marketing, rapoarte si situatii financiare;
  • Vei dezvolta materiale de specialitate: bannere, text ads, continut web pentru landing-page-uri;
  • Vei actualiza continutul de pe siteurile bancii;
  • Vei mentine legatura cu agentiile de media / performance partenere.

Oferim:

  • Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Abonament medical la o clinica privata, la alegere!
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie

Va multumim!