Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Anunt-de-angajare-PPCist-3

Descrierea jobului

Cautam un om pasionat de marketing online dornic sa experimenteze idei noi si sa foloseasca o gama larga de instrumente de promovare online pentru a atrage noi utilizatori pe site-urile bancii.

Candidatul ideal

Esti persoana pe care o cautam daca:

  • Google AdWords si Analytics sunt platformele pe care le accesezi zilnic.
  • CTR, Average CPC, Average position, Conversions, Cost/Conversion si Conversion Rate sunt indicatori pe carei ii urmaresti zilnic in activitatea ta de online marketer
  • Esti falimiarizat cu functiile de Excel: Vlookup, Hlookup, Pivot si le utilizezi in mod curent in interpretarea datelor din campaniile online

Responsabilitati:

  • Vei monitoriza si optimiza campaniile de PPC, CRO, Email Marketing si SEO;
  • Vei analiza, identifica si implementa modalitatile de optimizare a ratei de conversie si a experientei utilizatorilor in cadrul landing-page-urilor de lead collection;
  • Vei optimiza costurile si monitoriza constant performantele campaniilor;
  • Vei pregati analize de marketing, rapoarte si situatii financiare;
  • Vei actualiza continutul de pe siteurile bancii si vei crea pagini de landin pentru campanii / A/B testing;
  • Vei mentine legatura cu agentiile de media / performance partenere.

Oferim:

  • Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Abonament medical la o clinica privata, la alegere!
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie

Va multumim!