Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Specialist ofertare produse medicale (de laborator) – Departament Comercial

RESPONSABILITATI

Are responsabilitati specifice activitatii de ofertare produse medicale, asigurand deasemenea suport departamentului de vanzari;

Redacteaza corespondenta, primeste solicitari de oferta, intocmeste oferte si alte documente necesare in relatie directa sau indirecta cu clientii;

Identifica anunturile publicate in platformele electronice de achizitii publice, efectueaza analize preliminare si propune participarea la proceduri de achizitii;

Intocmeste documentatii necesare participarii la licitatii publice;

Mentine legatura cu autoritatile contractante sau cu organizatorii licitatiilor pe parcursul derularii procedurilor aferente;

Cerinte:

Experienta de lucru in sistemul SEAP/SICAP;

Studii superioare. Studii in discipline ca: biologie, biochimie, chimie, medicale reprezinta avantaj;

Este de dorit experienta in lucrul cu un program de contabilitate/gestiune – SAGA constituie un avantaj;

Cunostinte bune privind legislatia achizitiilor publice, procesele si principiile de lucru in achizitii publice;

Buna cunoastere a pachetului MS Office;