Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Principalele sarcini şi responsabilităţi

  • Monitorizarea comportamentului utilizatorilor în timpul utilizării autovehiculelor, prin intermediul sistemului de monitorizare GPS (IVMS);
  • Asigură conformitatea standard din punct de vedere tehnic și legal.
  • Asigură colectarea documentației anuale pentru obținerea licențelor de transport, pregătirea bilanțului în concordanță cu cerințele autorităților, și rapoartele status pentru autovehicule.
  • Elaborează și transmite rapoartele necesare către autoritățile relevante și menține legătura cu acestea
  • Îndeplinirea optimă a obiectivelor stabilite împreună cu managerul;
  • Îndeplinirea cu succes a activităților curente precum și a altor activități și proiecte, respectând termenele limită stabilite;
  • Asigură procesarea corectă a tuturor documentelor primite, în termenele limite stabilite și în concordanță cu procedurile și standardele interne precum și cu legislația în vigoare;
  • Asigură monitorizarea întregii flote prin IVMS, atât cu privire la utilizarea autovehiculelor cât și a comportamentului conducătorilor autovehiculelor;
  • Pregătește documentele necesare pentru înmatricularea auto permanentă pentru autovehiculele cumpărate, în colaborare cu departamentele implicate
  • Pregătește și menține fișierele pentru înregistrarea la DITL (biroul local pentru impozite) și coordonează plata impozitelor.

Cerinţe principale

  • Studii superioare sau echivalente, completate de o amplă experiență în domeniu;
  • 2-3 ani experiență în domeniul inspecției tehnice a autovehiculelor și / sau legislația specifică cu privire la autovehicule
  • Engleză – nivel avansat (scris și vorbit);
  • Experiență dovedită în gestionarea datelor, raportare și gestionarea sistemelor;
  • Cunoștințe bune despre Sistemele de Gestionare a Flotei (atât pentru autovehicule ușoare cât și grele);
  • Cunoștințe Microsoft Office (Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft Outlook);
  • Cunoștințe foarte bune despre baze de date utilizate în activitatea proprie și despre sisteme de gestionare a flotei utilizate la nivel de echipă;
  • Capacitatea de identificare a oportunităților de îmbunătățire a activității și proceselor;
  • Bune cunoștințe și capacitate de aplicare a legislației și normelor în vigoare, cât și a regulilor și reglementărilor interne în diverse arii de activitate, în cadrul echipei;
  • Cunoașterea și înțelegerea legislației / normelor, regulilor și reglementărilor interne în propria arie de activitate.