Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati:

- Dezvoltarea modelelor statistice pentru aplicarea in zonele de creditare, colectare, risc operational
- Documentare modele, in conformitate cu Politicile si Procedurile de management al riscului;
- Validarea modelelor construite intern, rapoarte de validare
- Imbunatatirea analizei avansate a datelor si identificarea de modelele fezabile si tendinte de risc
- Utilizarea datelor structurate, nestructurate si a instrumentelor analitice pentru previzionarea - tendintelor de risc

Cerinte:

- Absolvent studii postuniversitare in domeniul statistic, matematic, financiar-matematic
- Cunostinte avansate de operare PC si BI (SQL, PL-SQL), SAS
- Abilitati excelente de analiza, gandire critica si rezolvarea problemelor, cu atentie la detalii si acuratete
- Capacitate de a lucra independent

Ce iti oferim:
- Monitorizarea sanatatii, prin abonamente de medicina generala furnizate de clinica Sanador (inclus), servicii medicale cu discount la Clinica Medlife si servicii stomatologice cu discount la clinica MG Medical;
- O zi libera in plus, cu ocazia zilei tale de nastere;
- Comision zero pentru tranzactiile efectuate prin Internet Banking si la toate ATM-urile Euronet, dar si dobanzi preferentiale la depozite si credite, inclusiv ipotecare;
- Educatie si cultura, prin acces gratuit la biblioteca Bookster sau la Atelierele Libra Cultural (fotografie, teatru, dezvoltare personala .) si discounturi la atelierele oferite de Fundatia Calea Victoriei;
- Posibilitatea sa te mentii in forma, prin reduceri la serviciile companiilor partenere 7 Card si a salilor de sport WorldClass, dar si prin programul Libra Energize: (sau alt mijloc de transport nemotorizat), pentru ca incurajam protejarea mediului!
- Beneficii negociate la nivelul grupului NCH Capital (discounturi si preturi preferentiale pentru produse si servicii in parteneriat cu diversi furnizori:
• ASIROM –30% discount la asigurari de locuinta si 40% la CASCO
• ORANGE – 10% reducere la abonamente si pana la 100 eur discount la terminale
• Cabana NCH din Busteni

Si multe altele, pe care te invitam sa le descoperi, alaturandu-te Echipei Libra!