SPECIALIST MENTENANTA ELECTROMECANICA

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București; Mioveni

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Defineste misiunile diferitelor sectoare de activitate din domeniul mentenantei (Piloti mentenanta proiect, Corespondenti documentatie, responsabili GATM);
  • Participa in procesul de definire a activitatii de Pregatire a Mentenantei;
  • Participa in procesul de definire a standardelor privind meseriile (proces de organizare, norme utilizate, referential MPM in proiect);
  • Asigura suport pilotiilor proiect pentru atingerea obiectivelor de performanta: formare, support metodologic, asistenta in tratarea punctelor blocante;
  • Pregateste furnizorii de echipamente de productie pentru realizarea conditiilor impuse in proiect privind standardele de mentenanta: face cunoscute exigentele, asigura pregatirea necesara pentru rezolvarea problemele din proiect, asigura suport in aplicarea procesului documentar;
  • Organizeaza pregatirea mentenantei si administreaza resursele;
  • Elaboreaza si updateaza ghidurile si normele din perimetrul sau de activitate;
  • Capitalizeaza practicile de ameliorarea a performantei mijloacelor de integrare a reparatiilor.

Candidatul ideal:

  • Nivel studii si calificare: Inginer absolvent al unei universitati tehnice;
  • Experienta profesionala: minimum 3 ani in domeniul mentenantei;
  • Cunostinte operare pe calculator (word, excel, power point);
  • Cunostinte electromecanica, hidraulica si pneumatica;
  • Abilitati de comunicare;
  • Abilitati de lucru in echipa si in transvers;
  • Capacitatea de a negocia, a argumenta, a convinge;
  • Capacitate de sinteza;
  • Limbi straine: Franceza si Engleza.