Detalii loc de munca

Specialist mediu

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Cerinţe Post:

  • Absolvent studii superioare de specialitate (Biologie, Ecologie, Protecţia mediului);
  • Experienţă în elaborarea de studii de mediu, conform etapelor procedurale EIA;
  • Cunoştinţe operare PC (utilizator al programelor: Word, Excel, Google Earth; în plus, Autocad şi GIS-reprezintă un avantaj);
  • Cunoscător limba engleză – nivel avansat (vorbit, citit) – probă interviu;
  • Disponibilitate deplasare în teren;
  • Permis de conducere categoria B (reprezintă un avantaj);
  • Persoană responsabilă, ordonată, atentă la detalii;
  • Spirit de echipă;
  • Capacitate de sinteză, comunicare şi coordonare.

Responsabilităţi:

  • elaborarea rapoartelor de monitorizare şi a studiilor de mediu conform cerinţelor specifice ale proiectelor şi legislaţiei în domeniu;
  • planificarea deplasărilor în teren pentru repectarea termenelor şi condiţiilor proiectelor;
  • stabilirea metodelor de monitorizare în funcţie de specificul lucrării şi de condiţiile din teren;
  • menţinerea legăturii cu echipele de monitorizare din teren;
  • verificarea datelor primite de la echipele din teren (sunt necesare cunoştinţe despre taxonomia şi ecologia speciilor);
  • gestionarea relaţiei cu beneficiarii sau colaboratorii, participare la şedinţe de lucru, dezbateri publice etc.

DESCRIEREA COMPANIEI:

GEOSTUD a fost înfiinţată în anul 2001 și are ca obiect de activitate realizarea de studii geotehnice, încercări de laborator, expertize tehnice, proiectare, rapoarte de mediu, studii de impact asupra mediului, bilanţuri de mediu, planuri de management de mediu, rapoarte de amplasament, evaluări adecvate, rapoarte de monitorizare a biodiversității, studii privind soluțiile biologice și ecologice pentru mediu, consultanță și servicii pentru activitatea de decontaminare ș..

Beneficii:
-- venitul salarial corelat cu performanţa angajaţilor;
- după o perioadă de activitate, se oferă acces la cursuri de pregătire profesională continuă;
- asigurarea unui loc de muncă stabil, cu un colectiv cu experienţă în domeniu;
- posibilitatea de dezvoltare profesională şi de implicare în proiecte cu impact naţional sau internaţional.