Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

45 Strada Mihai Eminescu, București

Responsabilitati:

Asigură comunicarea tuturor acţiunilor de marketing pe segmentul de clienţi alocat care implică forta de vanzari proprie sau a intermediarilor către structurile implicate;

Colectează, centralizează şi analizează informaţii şi input din partea forţei de vânzări cu privire la segmentul de clienţi alocat;

Analizează procesele şi fluxurile de lucru cu clienţii, urmarind coerenţa şi optimizarea acestora; poate face sugestii de îmbunătaţire a acestora către colaboratorii din Divizia Vânzări;

Utilizează datele privind clienţii în realizarea planurilor de acţiuni menite să răspundă nevoilor acestora;

Contribuie la definirea planului de acţiuni destinat îmbunătaţirii relaţiei companiei cu reţelele de agenţi  şi brokeri  şi asigură implementarea acestuia;

Contribuie la definirea şi implementarea planului de actiuni destinat imbunatatirii relatiei cu partenerii banci, companii de leasing, etc in vederea cresterii gradului de penetrare a produselor GAM in respectivele portofolii de clienti;

Elaborează analiza concurentei in ceea ce priveste canalele de distributie pe segmentul de clienţi alocat, în colaborare cu Dep. Cercetare si Analiză;

Contribuie la dezvoltarea canalelor alternative de distributie (inclusiv a tele-marketing-ului) destinate segmentului de clienţi alocat în baza analizei concurentei, a experientei pietelor internationale şi a nevoilor clientilor / potentialilor clienti;

Participă în cadrul proiectelor de dezvoltare a canalelor de distribuţie existente;

Implementarea si gestionarea campaniilor digitale;

Gestionarea activitatii de SEO;

Contribuie la definirea şi implementarea procedurii de interactiune cu clientii existenti sau potentiali.

Profil candidat:

Studii universitare în marketing sau domenii conexe;
Minim 1 an in domeniul asigurărilor;
Minim 2 ani experinţă în marketing;
Cunoaşterea excelentă a pieţei şi a produselor de asigurare;
Capacitatea de a întocmi documente profesionale;
Abilităţi foarte bune de organizare, management al timpului, de planificare, coordonare şi prioritizare;
Competenţe sociale, interpersonale şi de comunicare eficientă la toate nivelele organizaţiei;
Nivel ridicat de gândire creativă;
Capacitatea de a lucra în mod autonom, dar şi în echipă;
Capacităţi excelente de soluţionare a problemelor;
Competenţe excelente în PC (MSOffice, aplicaţii specifice);
Limba engleză la nivel avansat;
Proactiv;
Orientare către rezultate;
Asumarea responsabilităţii;
Adaptabilitate şi flexibilitate.