Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

germană

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Ploiești; Pitești; București; Buzău

Se recruteaza si din

Brașov, Ploiești, Pitești, București, Buzău

Responsabilitati

  • Colaborare stransa cu dep. Vanzari, Achizitii, Controlling, Marketing International
  • Implementarea planului anual / lunar de marketing
  • Activitati de marketing – ATL & BTL
  • Bugetare, raportari specifice, alocarea resurselor
  • Colaborare cu agentii de publicitate, media-buying, cercetare de piata
  • Negocierea cu centrele comerciale la nivel de marketing
  • Participarea la campaniile de deschidere de magazin
  • Intocmirea de raportari, evaluari campanii si activitati de marketing
  • Supervizarea permanenta a vanzarilor si a indicatorilor specifici, propunerea de solutii concrete pentru influentarea fluctuatiilor
  • Participarea la negociere contracte furnizori de marketing
  • Actualizarea si participarea la dezvoltarea solutiilor Multichannel
  • Asigurarea aportului de continut pentru platformele online
  • Intretinerea si monitorizarea activitatii Social Media si a site-urilor
  • Implementarea conceptelor pe platformele online
  • Analizarea problemele care apar pe platformele online si gasirea de solutii impreuna cu membrii echipei si a partenerilor externi
  • Asigurarea suportului pentru clienti
  • Implementarea solutiilor stabilite pentru clienti
  • Alte activitati online (research, mailuri, activitati de moderator, rapoarte)

 Cerinte

  • DISPONIBILITATE PENTRU RELOCARE IN BUCURESTI
  • Cunoasterea limbii germane - nivel avansat
  • Afinitate si interes pentru lumea online: eCommerce, Social Media, Mobile, Apps
  • Pasionat de inovatie
  • Capacitatea de a lucra structurat, organizat
  • Proactiv, orientat catre indeplinirea obiectivelor.
  • Persoana comunicativa, deschisa, dornica sa invete continuu
  • Capacitate ridicata de a lucra in echipa, atat cu membrii din departament cat si cu parteneri externi.
  • Intelegerea notiunilor de Social Media, Web Content Management, SEO, etc;
  • Ambitie, creativitate, organizare, orientare catre detalii, seriozitate.
  • Abilitati foarte bune de managementul timpului
  • Capacitatea de a asimila informatii noi si de a le gestiona
  • Cunostinte operare PC