Adresa/ adresele jobului

Arad

Se recruteaza si din

Arad

Candidatul ideal

Daca esti o persoana organizata, atenta la detalii, perseverenta, ai bune cunostinte de operare Excel, iti place sa comunici si doresti sa inveti si sa te dezvolti intr-un mediu dinamic si stabil, s-ar putea sa fii omul pe care il cautam!

CE NE DORIM?
Implementarea unei strategii de marketing eficiente!

Cautam un coleg / colega pentru extinderea biroului din Arad, care va gestiona activitatea de marketing a companiei - atat in mediul online cat si offline. Ne dorim o persoana dinamica, cu idei, cu initiativa, capabila sa gestioneze conturile de social media, sa elaboreze si sa publice texte pe platforma de blog a companiei, sa lucreze eficient in bazele de date existente - contactare clienti existenti si potentiali clienti noi telefonic si prin email, colaborarea cu celelalte departamente din Romania - Bucuresti si China - Yiwu si Guangzhou.

Descrierea jobului

CE TE RECOMANDA?
- studii superioare in curs sau finalizate
- bune cunostinte de operare PC - pachet Office (in special Excel - nivel bun)
- reprezinta un plus experienta in social media / call center
- limba engleza - nivel mediu

CE VEI FACE?
gestionarea conturilor de social media ale companiei (Facebook, Instagram, Linkedin etc) - vei crea continut, vei gestiona eficient bugetele de promovare
- creare de continut pentru site - vei elabora texte si le vei publica pe blogul asociat platformei online, respectand reguli pentru un SEO eficient
- baze de date / promovare telefonica si prin email - vei gestiona si dezvolta bazele de date cu clienti prospecti, ii vei contacta telefonic si prin email, vei face prezentari ale companiei
gestionare platforma online - vei invata functionalitati ale platformei noastre online si vei acorda suport clientilor in folosirea acesteia
- targuri de profil - vei participa la targuri de profil unde vei prezenta solutiile pe care le ofera compania noastra
- contacte telefonice cu clienti prospecti - vei contacta telefonic clientii prospecti, vei prezenta serviciile noastre si vei stabili intalniri cu cei interesati

BENEFICII:
- training de specialitate
- posibilitatea de a invata foarte multe lucruri noi, intr-o companie importanta
- posibilitati de avansare
- mediu de lucru dinamic si placut
- salariu peste media pietei
- posibilitatea de a lucra intr-un mediu multicultural, in contact direct cu colegii de la birourile din Asia

Descrierea companiei

ROMASIA LOGISTIC este parte a unui grup de firme, cu sediul central in Hong Kong si birouri in China - Yiwu si Guangzhou si Romania - Arad si Bucuresti. Suntem "specialisti in achizitii" de pe piata chineza, avem un portofoliu format din companii mici si medii din Romania, dar si multi-nationale sau companii lider in domeniul lor de activitate.
Avem activitati de achizitii, control calitate, transport si depozitare, atat in Romania cat si in China.
Suntem un grup puternic si stabil, cu peste 10 ani experienta pe piata din Romania, probabil lider pe segmentul sau de piata in Romania, cu un rulaj de milioane de euro si un portofoliu de sute de clienti.
Mai multe detalii pe