Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Candidatul ideal

  • Studii superioare în marketing/ economie/ comunicare/ relaţii internaționale;
  • Experiență în marketing – avantaj;
  • Limba engleză – nivel mediu/avansat;
  • Foarte bune abilități de comunicare;
  • Muncă în echipă;
  • Capacitatea de planificare, organizare, monitorizare a resurselor, în vederea atingerii obiectivelor setate;
  • Creativitate;

Responsabilitati principale:

  • Monitorizeaza produsele concurente si actiunile de marketing ale principalilor competitori;
  • Pregateste rapoarte despre competitie ( campanii, preturi, actiuni);
  • Pregateste  materiale de promovare in functie de produse si urmareste realizarea lor;
  • Defineste un  plan de executie referitor la materialele promotionale si se ocupa de implementarea lui dupa ce primeste aprobarile necesare;
  • Gestioneaza relatia cu furnizorii de executie materiale;
  • Colaboreaza cu responsabilul de design graphic pentru continutul materialelor;
  • Participa alaturi de colegii din departament la realizarea tuturor actiunilor suport pentru echipa de vanzari;
  • Efectueaza vizite duble in teren cu echipa de promovare;