Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Candidatul ideal

Dacă ești o persoană entuziastă, organizată, axată pe dezvoltare profesională și personală continuă și te simti excelent într-un mediu de lucru profesionist, te inviăm să te alături echipei noastre!

Cerințe:
• experiență în marketing cel puțin 3 ani
• cunoștințe avansate de limba engleză - nivel B2
• excelente abilități de comunicare și lucru în echipă cu colegii și clienții
• creativitatea în găsirea de noi idei/soluții
• fiabilitate, precizie și dinamică în acțiune
• auto-disciplina,  ambițios
• abilitatea de a lucra sub presiunea timpului
• permis de conducere categoria B
• cunoștințe de MS Office

Descrierea jobului

Responsabilități:
• implementează strategii de marketing pe piețele subordonate prin diferite mijloace de vânzări: tradiționale, DIY (do-it-yourself) și arhitecți
• răspunde de activitatea de marketing pe piețele subordonate, în special în România
• se asigura de imaginea brandului ”Barlinek” și comunicarea cu clienții (inclusiv prin materiale promotionale)
• regătește și/sau participă la întâlniri și training-uri cu designeri de interior si arhitecti, de asemenea asigura training-uri pentru designeri
• stabileste împreună cu Dep. de Marketing al companiei Barlinek conceptele privind strategia de marketing și proiectele grafice, în funcție de cererea de pe piață
• monitorizeaza și recomandă actiuni pentru prezența în domeniu on-line pe piață românescă ( în baza activităților derulate de către companiei Barlinek)
• se asigura de editarea unui profil de companie pe Facebook
• participă la activitățile de CSR (Corporate Social Responsibility) desfășurate de compania Barlinek pe piața românească,
• participă la campaniile de promovare derulate de către companie
• cooperează cu partenerii din piață în cadrul expozițiilor interne si externe prin acțiuni pro-sales.
• monitorizează eficacitatea activitatilor în productiea și distributia de materialelor de marketing în piață
• ține legătura strâns cu Dep. de vânzări a companiei în ceea ce privește suportul de marketing
• face vizite în piață în scopul monitorizării activității de comerț

Beneficii:
• loc de muncă într-un colectiv tânăr, interesant, creativ și responsabil
• oportunități de dezvoltare personală și în mediul internațional
• telefon, Laptop și mașină de serviciu

Descrierea companiei

Societate Poloneza cu profil de industrializarea lemnului, cu sediul in mun. Onești, jud. Bacău.

Barlinek Romania . face parte din Group Barlinek Polonia - unul dintre producatorii mari de parchet natural din lemn din Europa.

Produsele firmei sunt exportate in peste 30 de tari.