Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Cerinte:

-Studii superioare –economice /stiinte politice si administrative

-experienta necesara – minim 1 an

-cunostinte generale de economie si privind mediul de afaceri

-cunoasterea pietei targurilor si a serviciilor/ solutiilor pe care aceasta le ofera

-cunoasterea notiunilor si principiilor in domeniul marketing

-cunostinte de planificare si finante

-cunostinte de vanzari, negociere si promovare

-cunostinte de limba engleza –nivel avansat

-cunostinte operare PC  -word, excel, Power Point

-competenţe: comunicare, initiativa si creativitate, lucrul in echipa, focalizare pe rezultate, analiza, diagnoza si sinteza, negociere si convingere, capacitate rapida de decizie, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate, eficienta

Responsabilitati:

-urmareste ca, prin intreaga sa activitate, sa contribuie la cresterea cotei de piata a firmei

-culege informatii din mediul de afaceri pentru a identifica oportunitati de piata care sa duca la cresterea veniturilor firmei

-participa la evenimente (conferinte, forumuri de afaceri, intalniri de afaceri, etc) organizate de asociatii profesionale, ministere de resort, camere de comert, concurenta etc; in urma participarii intocmeste rapoarte in care prezinta informatii relevante despre piata si tendinte cu rata de succes

-analizand tendintele pietei, identifica si face propuneri de noi proiecte /produse (activitati, evenimente, servicii) in scopul de a raspunde cererii prezente si viitoare

-identifica produse specifice cu caracter de unicitate si capacitate de diferentiere a ofertei firmei

-face propuneri de implementare a noilor proiecte /produse si propune modul de implementare

-identifica noi categorii de potentiali clienti si propune/ intreprinde masurile necesare pentru transformarea acestora in clienti

-propune masuri de fidelizare a clientilor existenti

-identifica activitatile din firma cu potential si face propuneri de optimizare a acestora

-planifica strategic in scopul dezvoltarii unor noi activitati, aducatoare de venit in companie

-gestioneaza activitatile altor personae responsabile pentru dezvoltarea afacerilor firmei

-intocmeste planuri de masuri specifice, urmareste si raporteaza gradul de indeplinire

BENEFICII:
-pachet salarial atractiv
-oportunitatea de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru profesional