Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Titu

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Responsabil faze de conceptie, calibrare si validare a programelor;
  • Planifica, cu ajutorul referentului meserie, activitatile de care este reponsabil, in concordanta cu planificarea proiectului;
  • Colecteaza elementele din Caietul de Sarcini, Definitia Tehnica si suporturile de incercari necesare;
  • Defineste, realizeaza (sau asigura realizarea), exploateaza incercarile sau simularile necesare conceptiei si validarii reglajelor, in conformitate cu regulile in vigoare;
  • Realizeaza calibrarea exhaustiva si coerenta a parametrilor de calibrare;
  • Realizeaza rapoartele de incercari si de validare pentru clientii interni (Pilotul Functiune Elementara si Responsabil Asamblare Calibrare);
  • Transmite Pilotului Functiune Elementara dosarul la sfarsitul proiectului;
  • Participa la reuniunile de Asamblare Calibrari organizate de Responsabilul Asamblare Calibrare;
  • Participa, la solicitarea Pilotului Functiune Elementara, la reuniunile de Proiect;
  • Participa la Reuniunile de Meserie organizate de Referent, realizand procedurile necesare. (MAP).

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice: inginerie auto;
  • Cunostinte generale despre componentele autovehiculelor, inginerie software, metodologii/ mijloace MAP si Control, procese modelare;
  • Competente in electronica, mecanica automobilului;
  • Cunostinte avansate de limba engleza si/ sau franceza;
  • Capacitatea de a lucra in transvers, de a pilota mai multe proiecte in paralel, adaptabilitate pentru multiple proiecte/ interlocutori;
  • Rigurozitate, capacitate de sinteza, confidentialitate.