Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru unul dintre clientii nostri, companie care activeaza in domeniul asigurarilor de viata, cautam Specialist Managementul Riscului.

Descrierea postului

Monitorizarea pentru riscul de credit, riscul de piata, riscul de lichiditate, riscul operational, riscul de subscriere si riscul reputational;
Identificarea, evaluarea, monitorizarea si raportarea problemelor generatoare de risc pentru operatiuni de asigurari;
Dezvoltarea de metodologii si modele de analiza pentru evaluarea riscului;

Stabilirea sistemelor de raportare corespunzatoare aspectelor legate de riscuri;

Stabilirea limitelor corespunzatoare privind expunerea la riscuri;
Stabilirea de proceduri necesare pentru aprobarea exceptiilor de la limitele de expunere la risc.

Aplicarea legislatiei, normelor si regulamentelor din domeniu;

Cerintele postului

Studii superioare finalizate;
 Cunostinte tehnice, specifice: cunostinte referitoare la cele mai bune practici in domeniul sistemului de control intern;

Cunostinte referitoare la instrumentele si programele informatice utilizate in gestionarea sistemului de control intern in cadrul companiei;

 Cunostinte Microsoft Office;
 Limba engleza – nivel mediu.

Beneficii

Pachet salarial atractiv;

Dezvoltare continua;

Posibilitati de promovare;

Asigurare medicala de sanatate