Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Hărman

Se recruteaza si din

Brașov

AMANN GROUP este unul dintre cei mai mari producatori de ata de cusut si de brodat din lume, cu o istorie de peste 160 de ani in domeniu si o pasiune pentru cusatura perfecta. Fabrica sa din Harman, Brasov, certificata ISO 9001 si ISO/TS 16949 este in extindere si recruteaza pentru departamentul de calitate un Auditor in domeniul calitatii.

Candidat ideal:

  • Minim 5 ani experienta in domeniul calitatii, cu precadere pe zona auditurilor
  • Atestat de auditor ISO/TS 16949
  • Experienta de  auditor VDA (constituie avantaj)
  • Cunostinte avansate in metodele operative de calitate: 5 De ce, Problem solving, Core Tools (MSA, SPC, APQP, PPAP, FMEA);
  • Limba engleza - nivel avansat
  • Studii superioare in domeniul calitatii / ingineriei / economiei.

Responsabilitati principale:

  • Asigura Managerului SMC suportul pentru organizarea si conducerea sistemului de management al departamentului.
  • Analizeaza si decide in privinta eliberarii comenzilor in toate fazele de testare in cazul abaterilor de la tolerante impreuna cu Managerul SMC.
  • Coordoneaza activitatea de mentinere a standardului ISO/TS 16949;
  • Realizeaza audituri interne  in calitate de auditor ISO/TS 16949 si VDA ;

Se ofera:

  • Mediu placut de lucru, alaturi de o echipa de profesionisti;
  • Salariu atractiv;
  • Bonus individual in functie de performante;
  • Prime anuale de sarbatori;
  • Bonuri de masa;
  • Card servicii medicale Basic Regina Maria;
  • Transport asigurat;
  • Training initial si periodic.

Asteptam sa ne trimiti CV-ul tau.