Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Hărman

Se recruteaza si din

Brașov

           AMANN GROUP este unul dintre cei mai mari producatori de ata de cusut si de brodat din lume, cu o istorie de peste 160 de ani in domeniu si o pasiune pentru cusatura perfecta. Fabrica sa din Harman, Brasov, certificata ISO 9001 si ISO/TSeste in extindere si recruteaza un Manager Quality Management System.

           Candidatul ideal:

  • Minim 5 ani experienta in domeniul calitatii, cu precadere in conducerea auditurilor;
  • Certificat de auditor ISO/TS 16949 sau IATF 16949;
  • Experienta de  auditor VDA (constituie avantaj);
  • Cunostinte avansate si experienta in utilizarea Problem solving si Core Tools (MSA, SPC, APQP, PPAP, FMEA);
  • Limba engleza - nivel avansat;
  • Studii superioare in domeniul calitatii / ingineriei / economiei.

    Responsabilitati principale:

  • Asigura dezvoltarea unui management axat pe standarde de calitate;
  • Coordoneaza activitatea de mentinere a standardului ISO/TS 16949 si implementare a actualizarilor ulterioare aferente IATF 16949;
  • Conduce programul de audit intern si reprezinta compania in auditurile clientilor si ale organismului de certificare;
  • Coordoneaza echipa de auditori interni, ingrijindu-se si de obtinerea ori mentinerea calificarilor necesare;
  • Administreaza si urmareste planurile de actiune pentru imbunatatirea proceselor;
  • Responsabil pentru controlul documentelor si definirea canalelor de comunicare;
  • Monitorizeaza performanta proceselor si participa la analiza de management;
  • Responsabil pentru analiza riscurilor si oportunitatilor procesului sau;
  • Organizeaza sesiunile de pregatire pe teme de managementul calitatii pentru proprietarii de proces si specialisti;
  • Responsabil pentru crearea, mentinerea si administrarea diagramelor flux ale proceselor de productie, FMEA aferente si Planurilor de control ale grupelor de produse;
  • Asigura pregatirea angajatilor in FMEA;
  • Contribuie la crearea si implementarea viziunii, strategiei, politicilor, proceselor si procedurilor privind cele mai bune practici pentru a ajuta si imbunatati performanta operationala.

            Se ofera:

  • Mediu placut de lucru, alaturi de o echipa de profesionisti;
  • Salariu atractiv;
  • Bonus individual in functie de performante;
  • Prime anuale de sarbatori;
  • Bonuri de masa;
  • Card servicii medicale Regina Maria;
  • Transport asigurat;
  • Training initial si periodic.

    Asteptam CV-ul dumneavoastra.