Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Calea Buziașului, Timișoara

Responsabilitati:

Inregistreaza comenzile primite de la clienti.

Urmareste si analizeaza comenzile primite de la client (verifica pretul, cantitatea minima de lansat si fluctuatia comenzilor).

Verifica capacitatea de productie in caz de cresteri comenzi-clienti si accepta/refuza/negociaza aceste cresteri.

Participa activ la sedinte de fezabilitate - proiecte noi.

Realizeaza planificarea  productiei pe ateliere.

Se informeaza asupra situatiei comenzilor aflate in lucru, in functie de solicitarile clientilor.

Pune in practica actiuni menite sa elimine intarzierile si face propuneri de ameliorare a intarzierilor produse.

Organizeaza transporturile rapide cand este necesar.

Participa la realizarea inventarului, la solicitare.

Se asigura ca piesele aflate la subcontractare sunt livrate si ridicate in timp de la furnizor.

Calculeaza si analizeaza indicatorii specifici de expeditii si propune solutii de ameliorare.

Furnizeaza toate informatiile/actele necesare pentru intocmirea vamii de export/ import.

Cerinte:
Microsoft Office
Limba engleza-nivel avansat
Limba franceza-nivel mediu
Cunostinte tehnici de negociere
Cunostinte vamale
Studii superioare tehnice.

Oferim:
Salariu motivant
Sistem de bonusare
Mediu de lucru dinamic si placut
Posibilitatea de a promova