Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Frigoglass este lider mondial in productia de vitrine frigorifice destinate bauturilor si este cel mai mare producator de sticla din vestul Africii. Operatiunile sale se desfasoara in 19 tari, pe cinci continente, prin fabricile din Romania, Rusia, Grecia, India, China, Indonesia, Africa de Sud, Nigeria si prin birourile de vanzari din Polonia, Norvegia, Irlanda, Kenia, Filipine, Germania, Franta, Malaezia and Australia. Printre clientii Companiei mentionam Coca Cola, Pepsi, marii producatori de bere si lactate.

Responsabilitati:

  • Asigura suport administrativ pentru livrarile catre 3PL (monitorizarea livrarilor in sistemul ERP)
  •  Monitorizeaza programul de livrari vs programul de productie in vederea organizarii de transporturi conform datelor agreate intre COD si clienti;
  •  Colaboreaza cu Camera de Comert pentru obtinerea certificatelor necesare anumitor tipuri de exporturi;
  •  Intocmeste raportul de livrari saptamanal si il transmite birourilor de vanzari ( COD & Intercompany ) pentru verificarea stocurilor;
  •  Se asigura ca toate facturile de transport predate in contabilitate sunt insotite de documentatia de suport corespunzatoare astfel incat plata sa fie facuta la timp;
  •  Raspunde de urmarirea exportului temporar de bunuri pentru a asigura returnarea acestora in timp util si conform legislatiei;
  • Cere cotatii pentru cerinte aparute in afara rutelor de Tender.

Cerinte:

  • Studii superioare profil tehnic;

  • Limba engleza nivel conversational;

  • Cunostinte operare calculator (Microsoft Office);

Oferim:

  • Mediu de lucru tanar si dinamic;
  • Pachet salarial competitvare include programe de sanatate si wellness;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Stabilitate;
  • Mediu de lucru national.