Specialist in training si dezvoltare

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei pestede angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Pentru departamentul nostru de Resurse Umane căutam specialiști dornici să facă față provocărilor din piața auto internațională. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati:

Identifică şi implementează măsuri de dezvoltare profesională specifice locației

Colaborează cu managerii pentru a identifica nevoile de formare și dezvoltare §Livrează programe de dezvoltare pentru angajații companiei

Centralizează și monitorizează rezultatele programelor de training

Monitorizează indicatorii de eficiență și eficacitate a acțiunilor de formare

Oferă suport pentru implementarea sistemului de evaluare a performanțelor și se implică în analiza potenţialulul şi a talentului.

Verifică întocmirea și implementarea planurilor de inducție

Participă la dezvoltarea și implementarea planurilor de carieră

Cerinte:

Studii superioare (de preferat Psihologie, Sociologie)

Minim 2 ani de experiență într-un domeniu similar

Experiență în planificarea, implementarea și evaluarea  de programe de formare

Abilități interpersonale și de comunicare

Foarte bune abilități de prezentare

Bune abilități organizatorice

Cunoștințe PC (MS. Office) §Limba engleză – nivel mediu

Certificat de Formator – reprezinta un avantaj

Beneficii:

Training inițial

Posibilități de avansare în carieră

Mediu de lucru competitiv