Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/adresele jobului

DRÄXLMAIER Group este de peste 50 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativde angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Cautam un Specialist in Gestiunea Ambalajelor care sa se alature departamentului de Logistica. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati:

  • Coordoneaza stivuitoristii si manipulantii din depozitul de ambalaje
  • Verifică și operează în SAP importurile de ambalaje și transferurile între depozitele de ambalaje
  • Concepe, implementează și optimizează metode de gestionare, stocare, eliberare către producție
  • Întocmește și actualizează fișele de date pentru ambalare conform procedurilor interne
  • Organizează și supraveghează desfașurarea inventarelor de ambalaje
  • Lansează periodic comenzi de ambalaje pe portalul clientului
  • Verifică corectitudinea operării rulajelor; întocmește reclamații în cazul neconformităților
  • Realizează diverse situații sau rapoarte

Cerinte:

  • Absolvent studii superioare tehnice
  • Experiență  de minim 3 ani într-o poziție similară
  • Cunoștințe de limba engleză nivel avansat
  • Cunoștințe de limba germană nivel mediu reprezinta un avantaj
  • Cunoștințe MS Office
  • Cunoștințe SAP
  • Abilităţi de comunicare și organizatorice
  • Abilităţi de negociere

Beneficii:

  • Training initial;
  • Posibilitati de avansare in cariera;
  • Mediu de lucru competitiv.

Daca esti o persoana responsabila care doreste  faca parte dintr-o echipa dinamica care isi desfasoara activitatea intr-un mediu multinational, te rugam sa aplici online la adresa : Specialist in Gestiunea Ambalajelor.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 saptamani.

Prin transmiterea datelor dvs. personale prin corespondenta electronica adresata oricaror adrese de email cu terminatia “” or “”, prin intermediul  retelelor de socializare (Facebook, LinkedIn etc) sau prin aplicarea in cadrul unei platforme online de locuri de munca, va exprimati acordul expres si neechivoc ca aceste date sa fie prelucrate de companiile din cadrul Grupului Draexlmaier.