Specialist in achizitii

Achizitii aprovizionare

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Șoseaua Pantelimon, București

Descrierea postului:

            Cautam persoane eficiente, comunicative si responsabile care sa ocupe postul de specialist in achizitii.

Responsabilitati:

  • Participa la organizarea aprovizionarii de materii prime si consumabile necesare realizarii planului de productie
  • Participă la pregătirea comenzilor către furnizori şi la urmărirea acestora, astfel încât să fie indeplinite condiţiile de livrare, cantitate, calitate şi costuri
  • Tine legătura cu furnizorii pentru a colecta informaţii referitoare la cantităţile disponibile, preţuri, termene şi modalităţi de livrare, etc.
  • Organizeaza si urmăreşte transporturile pentru comenzile plasate
  • Gestionarea stocurilor de materii prime astfel incat sa garanteze o buna derulare a activitatii de productie
  • Intocmeste notele de intrare- receptie dupa validarea cantitativa si calitativa de catre persoanele responsabile si le transmite serviciului financiar- contabil
  • Respectarea preturilor de cumparare si achizitionarea de materiale noi si transmite problemele gasite la receptie spre rezolvare
  • Informeaza seful de birou Aprovizionare de eventualele intarzieri ale livrarilor de materii prime care impiedica respectarea planului director de productie
  • Colaboreaza cu serviciul calitate in urmarirea respectarii calitatii materialelor aprovizionate si coordoneaza in relatia cu furnizorii actiunile corective privind eliminarea necomformitatilor constatate
  • Efectueaza receptia produselor de finisare si consumabile la fiecare livrare si raporteaza eventualele diferente sefului de birou

Cerinte:

  • Studii medii/ studii superioare
  • Cunoștințe de limba engleză
  • Bune cunoştinţe de Microsoft Office
  • Capacitate de a lucra in condiţii de stress
  • Abilităţi de organizare şi orientare spre lucru în echipa
  • Experiență de lucru minim 1-2 ani, experiența pe un post similar constituie avantaj.

Bonusuri, beneficii:

  • Salariu negociabil, tichete de masa, asigurare de accidente si viata
  • Oportunitate de a lucra intr-o companie cu capital strain
  • Mediu dinamic, acces la programe de instruire si pregatire