Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești; Otopeni; București

Postul de Specialist HR se adreseaza unei persoane cu exprienta in managementul resurselor umane, in masura sa actioneze in linie cu obiectivele companiei. Cele mai multe dintre responsabilitatile Specialistului HR implica o colaborare stransa cu managerii de departamente. Experienta in managementul resurselor umane intr-un domeniu tehnic constituie un avantaj.

Locatia: Otopeni

Responsabilitati

  • Recrutare: evaluare necesar de recrutare, definirea profilului, definire proces de selectie si coordonarea acestuia etc
  • Training: evaluarea necesarului de training, selectia si evaluarea furnizorilor de servicii de training, training inhouse
  • Motivare: evaluarea instrumentelor de motivare a personalului si imbunatatirea continua a acestora
  • Evaluare: coordonarea procesului de evaluare periodica a personalului, asigurarea unor criterii relevante si transparente
  • Mentinerea si actualizarea dosarelor de personal
  • Raportare periodica: analize interne si la nivelul pietei muncii
  • Redactare contracte, acte aditionale, decizii interne si operare Revisal
  • Aplicarea legislatiei muncii

Cerinte

  • Experienta profesionala relevanta de min. 5 ani
  • Inspector resurse umane certificat, cu studii superioare finalizate
  • Experienta intr-o companie cu profil tehnic (contractor, inginerie etc) constituie un avantaj
  • Notiunile de calcul salarial si fiscalitatea salariilor constituie un avantaj
  • Cunostinte avansate de managementul resurselor umane
  • Cunostinte avansate de legislatia muncii
  • Exprimare corecta in limbile romana si engleza, scris si vorbit
  • Utilizator avansat MS Office, Revisal
  • Permis de conducere
  • Disponibilitate pentru deplasari ocazionale
  • Persoana analitica, cu viziune strategica
  • Excelente abilitati de comunicare, dar si un bun ascultator, astfel incat sa poata relationa la toate nivelurile organizatiei
  • Abilitati de prezentare si negociere
  • Spirit de echipa, dar si abilitati de lider
  • Limba engleza – nivel avansat

Beneficii

  • Pachet salarial motivant
  • Mediu de lucru dinamic, racordat la tendintele internationale
  • Programe de pregatire profesionala