SPECIALIST GESTIUNE ENERGIE ELECTRICA

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza subiectele de Gestiune a Energiei Electrice (GEE), valideaza sistemul GEE pe vehicul si pe platforme de integrare electronica;
  • Identifica anomaliile de functionare aparute in faza de dezvoltare a software-ului cu scopul de a imbunatati calitatea si fiabilitatea sistemului testat;
  • Asigura dezvoltarea si functionarea sistemului  GEE prin intermediul validarilor software pe vehicul si bancul PIE (platforma de integrare electronica);
  • Livreaza la timp rezultatele si analiza validarilor pentru proiectele alocate;
  • Asigura investigarea tuturor problemelor aparute in procesul de validare (urmarirea specificatiilor softului, a comportamentului variabilelor interne si a parametrilor CAN si LIN) pentru a se asigura de buna functionare sistem / intersistem;
  • Redacteaza rapoarte de validare;
  • Asigura urmarirea corectiilor anomaliilor in functionarea softului;
  • Asigura suportul pentru perimetrele conexe in procesul de validare, analiza si investigare a problemelor aparute  si/sau a softului testat.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice - Inginerie Electrica sau Electronica;
  • Experienta profesionala - minimum 3 ani in domeniul ingineriei electrice sau electronice;
  • Cunostinte bune de operare MS Office, in special Excel;
  • Bune cunostinte de limba engleza si/sau franceza;
  • Permis de conducere categoria B.