Specialist Financiar- Contabilitate

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

900 - 1000 €

Candidatul ideal

- Capacitate de organizare a timpului, a activităților și priorităților la locul de muncă
- Capacitatea foarte bună de comunicare și relationare cu restul departamentelor;
- Personalitate energică, gândire pozitivă, amabilitate și eficiență;
- Minime cunoștințe teoretice / practice de contabilitate primară
- Cunoștinte avansate de limba engleză: scris și vorbit;
- Cunostinte operare PC (Windows, Outlook, MAC, Microsoft Word și Excel, Internet);
- Capacitatea de a stabilii și realiza obiective
- Capacitate de analiză și organizare
- Seriozitate, profesionalism

Descrierea Postului

1. Întocmirea rapoartelor de activitate lunară către clienți, extrase din aplicația internă de ticketing, facturare și transmiterea facturilor

2. Facturarea abonamentelor lunare
3. Evidența contractelor de abonamente cu clienții

4. Facturarea produselor si serviciilor vandute de departamentul de vanzari
5. Întocmirea documentelor de contabilitate primara ale firmei:

A. Întocmire dosar contabil: NIR, înregistrare documente, pregătire documente, extrase trezorerie, deconturi de cheltuieli, completare dispoziții de plata/încasare, registru de casă, ordine de deplasare,

B. Întocmire descărcare de gestiune

6. Gestionarea relației cu băncile, trezoreria și organizațiile statului
7. Actualizarea cashflow-lui: evidență plăti și încasări,

8. Evidență facturi neîncasate și transmiterea de notificări de plată
9. Întocmirea rapoartelor de analiză financiară solicitate de conducere (situație vânzări în lună, analiză venituri din produse principale, actualizare buget venituri și cheltuiei, forecasturi în funcție de proiectele în desfășurare)

10. Întocmirea actelor adiționale de prelungire, reziliere, modificare abonamente clienți și furnizori (ocazional)
11. Introducerea plăților în sistemul bancar și definirea beneficiarilor în sistemul online / efectuarea plăților către furnizorii interni și externi

12. Întocmirea inventarului anual (decizii, confirmari de sold, fise de inventar)
13. Alte sarcini de organizare solicitate de către conducere.

Despre Spearhead Systems

Spearhead Systems integrează tehnologii inovative pentru managementul și protejarea rețelelor, sistemelor și utilizatorilor, furnizând soluții de calcul tehnic de înaltă performanță, server, stocare și centre de date, soluții de cloud și servicii profesionale. Suntem partener de valoare pentru cele mai eficiente și unice soluții IT, acordând atenție sporită stabilității, micșorării costurilor totale de proprietate și posibilității de a oferi clienților noștri calcul tehnic de înaltă performanță. Iubim tehnologia și o punem la baza activității noastre profesionale. Suntem la curent cu tendințele și inovațiile industriei și consideram ITC-ul drept unealta esențială a omului modern. Ca organizație ajutăm companiile să înțeleagă și să folosească tehnologia pentru a crește eficiența și calitatea activității. Oferim servicii IT specializate în monitorizarea infrastructurii IT, securitate, cloud computing și calcul tehnic de înaltă performanță.