Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Mioveni

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

  Clientul nostru este o companie multinationala de origine franceza cu o experienta de peste 25 de ani in productia de autovehicule, ce are 3 branduri pe piata in momentul de fata. Acesta a devenit unul dintre cei mai mari constructori auto din lume, raportand anual peste 2,5 milioane de unitati vandute in peste 125 de tari la nivel global.

Responsabilitati:

  • Construieste planul de validare Fiabilitate/Durabilitate organe/sistem adaptat definitiei tehnice pentru perimetre din cadrul Sasiuri si GMP: punte fata, punte spate, suspensie, roti, sistem de directie, sistem de franare, sistem de racire motor, sistem de alimentare cu carburant, sistem de suspensie motor, esapament, climatizare
  • Urmareste realizarea planului de validare in intern/extern conform planingului de proiect
  • Valideaza fiabilitatea/durabilitatea organelor si sistemelor
  • Participa la optimizarea standardelor meserie si a procedurilor de teste
  • Respecta standardele de calitate
  • In cadrul activitatii descrise mai sus, lucreaza in transvers cu responsabilii mai multor entitati interne: conceptie produs/proces, testare organe/sisteme, calitate, management de proiecte

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice, profil Mecanica / Autovehicule Rutiere
  • Experienta anterioara constituie un avantaj
  • Cunostinte specifice: mecanica, fiabilitate, statistica
  • Flexibilitate, orientare catre rezultat, rigurozitate
  • Abilitati de comunicare, atitudine proactiva in vederea anticiparii si gestionarii riscurilor
  • Limbi straine: engleza, franceza (avantaj)