Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Mogoșoaia; Buftea; București

RESPONSABILITĂŢI

  • Monitorizează mașinile agricole din flota Farmsight și informează echipele tehnice în cazul anomaliilor.
  • Monitorizează alertele pentru mașinile agricole și transmite informațiile și alertele către echipele tehnice din teren.
  • Realizează raportări periodice în ceea ce privește indicatorii de funcționare a mașinilor agricole.
  • Oferă consultanță pentru tehnicienii Farmsight în teren, prin telefon sau email.
  • Oferă suport pentru vânzarea serviciilor de agricultură de precizie și pentru exploatarea lor.
  • Dezvoltă și susține sesiuni de training pentru utilizatorii Farmsight.
  • Se implică și susține implementarea strategiei (optimizarea performanțelor mașinilor agricole, suport pentru deciziile agricole, etc).

CERINŢE

  • Studii superioare în agronomie/ mecanizare agricolă.
  • Minim 1 an de experiență în domeniul agricol.
  • Foarte bune abilități de comunicare și relaționare
  • Cunostinte tehnice despre utilajele agricole (operare, sisteme electrice, sisteme mecanice, sisteme hidraulice) – reprezinta un avantaj
  • Cunoştinţe operare PC (Word, Excel; sisteme de gestiune informatica a datelor)
  • Cunoştinţe bune de limba engleză
  • Carnet de conducere categoria B.

PROFIL CANDIDAT

  • Punctualitate, disponibilitate, adaptabilitate
  • Atitudine orientată către client; corectitudine profesională; rigurozitate
  • Inclinatie catre domeniul tehnic, seriozitate, spirit de initiativa
  • Disponibilitate la deplasari